Wednesdays 2018

Playoffs

Team Number

Team Name

Standings Place
Captain
Tier One

2

Bomb Squad 2-0 (+14) 1st Zan R

3

Runnin' Rebels

1-1 (0) 2nd
Rick Y
6 Kekambas 0-2 (-14) 3rd Lucas L
Tier Two

1

Field of Dreamers

2-0 (+14) 1st Mathew F

4

The Grand Salami's 1-1 (-4) 2nd
Christian M

5

Scar Bros 0-2 (-10) 3rd
Andrew C

Playoffs 2018

Higher Ranked Team is HOME

 

Home team is Second Team Listed 7 run differental MAX. RO =Rain Out

email results to results@sssl.ca if HTML pop-up doesnt work for you.

Sept 5

2-6

6:40pm
L'Am 12-5
7

2-3

8:00pm
L'Am 19-11
7

3-6

9:30pm
L'Am 13-3
7

Sept 12

1-4

6:40pm
L'Am 13-3
7

1-5

8:00pm
L'Am 20-6
7

4-5

9:30pm
L'Am 14-11
3

Sept 19 - FINALS

Game Winner

3rd Place - Kekambas vs Scar Bros

6:40pm
L'Am
DIF

2nd Place - Grand Salami's vs Runnin' Rebels

8:00pm
L'Am
DIF

1st Place - Dreamers vs Bomb Squad * Coin Flip for Home Advantage

9:30pm
L'Am
DIF

Finals

Home Team is higher team after Round Robin

Send Results

 

 

Session Three

Team Number

Team Name

Captain

1

The Bomb Squad

Zan R

2

Field Of Dreamers

Mathew F

3

The Grand Salami's

Christian M

4

Scar Bros

Andrew C

5

Runnin' Rebels

Rick Y

6

Kekambas

Lucas L

Session Three

*OFFICIAL*

Home team is Second Team Listed 7 run differental MAX. RO =Rain Out

email results to results@sssl.ca if HTML pop-up doesnt work for you.

July 25

1-5

6:40pm
L'Am
8-8
0

3-4

8:05pm
L'Am
9-7
2

6-2

9:30pm
L'Am
2-20
7

August 1

4-5

6:40pm
L'Am
6-13
7

3-6

8:05pm
L'Am
15-1
7

1-2

9:30pm
L'Am
7-9
2

August 8

2-4

6:40pm
L'Am
14-3
7

6-1

8:05pm
L'Am
11-13
2

5-3

9:30pm
L'Am
18-12
6

August 15

2-5
6:40pm
L'Am
0-0 DEF
7

1-3

8:05pm
L'Am
5-12
7

4-6

9:30pm
L'Am
5-15
7

August 22* Makeup from June 27

2-1
6:40pm
L'Am
5-15
7

5-4

8:05pm
L'Am
11-2
7

3-6

9:30pm
L'Am
-
-

August 29

2-3

6:40pm
L'Am
8-8
0

5-6

8:05pm
L'Am
10-9
1

4-1

9:30pm
L'Am
3-16
7
 

Session Two

Team Number

Team Name

Captain

1

Field Of Dreamers

Mathew F

2

The Bomb Squad

Zan R

3

The Grand Salami's

Christian M

4

Runnin' Rebels

Rick Y

5

Scar Bros

Andrew C

6

Kekambas

Lucas L

Session Two

*OFFICIAL*

Home team is Second Team Listed 7 run differental MAX. RO =Rain Out

email results to results@sssl.ca if HTML pop-up doesnt work for you.

June 13

4-1

6:40pm
L'Am
7-15
7

5-6

8:05pm
L'Am
13-4
7

2-3

9:30pm
L'Am
11-4
7

June 20

6-2

6:40pm
L'Am
8-11
3

3-4

8:05pm
L'Am
17-5
7

1-5

9:30pm
L'Am
9-13
4

June 27

1-2

6:40pm
L'Am
RO
0

4-5

8:05pm
L'Am
RO
0

3-6

9:30pm
L'Am
RO
0

July 4

2-4

6:40pm
L'Am
17-9
7

6-1

8:05pm
L'Am
3-13
7

5-3

9:30pm
L'Am
10-11
1

July 11

4-6
6:40pm
L'Am
13-3
7

1-3

8:05pm
L'Am
11-11
DIF

2-5

9:30pm
L'Am
17-9
7

July 18 ** Session 3

2-3

6:40pm
L'Am
8-5
3

5-6

8:05pm
L'Am
15-1
7

4-1

9:30pm
L'Am
18-10
7
 

Session One

Team Number

Team Name

Captain

1

The Grand Salami's

Christian M

2

Scar Bros

Andrew C

3

Field Of Dreamers

Mathew F

4

Runnin' Rebels

Rick Y

5

The Bomb Squad

Zan R

6

Kekambas

Lucas L

Session One

*OFFICIAL*

Home team is Second Team Listed 7 run differental MAX. RO =Rain Out

email results to results@sssl.ca if HTML pop-up doesnt work for you.

May 9

5-6

6:40pm
L'Am
21-6
7

4-1

8:05pm
L'Am
15-14
1

2-3

9:30pm
L'Am
10-15
5

May 16

3-4

6:40pm
L'Am
10-6
4

1-5

8:05pm
L'Am
14-6
7

6-2

9:30pm
L'Am
2-15
7

May 23

4-5

6:40pm
L'Am
10-11
1

1-2

8:05pm
L'Am
19-7
7

3-6

9:30pm
L'Am
15-8
7

May 30

5-3

6:40pm
L'Am
15-15
0

2-4

8:05pm
L'Am
7-10
3

6-1

9:30pm
L'Am
5-21
7

June 6

1-3
6:40pm
L'Am
4-16
7

4-6

8:05pm
L'Am
11-12
1

2-5

9:30pm
L'Am
9-10
1

Schedule Requirements

Less 6:40

Scar Bros

More 6:40

Rebels

 

Send Results